Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церква - це Дім Божий, в якому ми знаходимо і отримуємо порятунок...

У сучасному світі спостерігається втрата духовних цінностей і православних традицій. Відповідно до соціальної концепції церкви, ЗМІ мають велику роль в житті кожної людини. Ми дізнаємося щось цікаве для себе з різних джерел: з газети або журналу, з телебачення або "Всесвітньої павутини". Тому, щоб закликати і направити людину на шлях спасіння, ми йдемо в ногу з часом і створюємо цей проект...

Новости

Святкове Богослужіння у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева в день свята Обрізання Господнього, вшанування пам’яті Святителя Василія Великого та початку Нового року

Чотирнадцятого січня православний люд зустрів три свята. У Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева віруючі славили прихід у світ Спасителя. Святкове Богослужіння звершив благочинний Бердичівського округу, настоятель храму протоієрей Віталій Бойков.

Цього чудового січневого дня Православна Церква урочисто відзначає свято Обрізання Господнього в пам'ять про те, що Богонемовля Христос за старозавітною традицією на восьмий день після Свого Різдва прийняв Обрізання, виконав послух Отцю Небесному. І Бог став людиною по плоті,  Немовляті було дано ім’я Ісус, що означає Спаситель, і яке приніс із неба Архангел Гавриїл, коли благовістив Пречистій Діві Марії про зачаття.

На 14-е січня припадає день пам’яті Василія Великого, Архієпископа Кесарії Каппадокійської, вселенського вчителя Церкви (IV cт.).  Він здобув висоту духа ревними молитвами і строгим постом, учив словами та власним прикладом любити Господа і ближніх. Ці два свята пов’язані між собою. Обрізання Господнє говорить нам про справжню людську природу Ісуса Христа, Святий Василій Великий, чиє земне життя закінчилося саме в цей день, нагадує про Божество Христа.

Чотирнадцятого січня ми також святкуємо перший день Нового року за старим стилем...

За Божественною Літургією чимало дорослих та юних парафіян причастилися Святих Христових Таїн. Завершилося Богослужіння молебнем на новоліття. Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков привітав усіх зі святковим днем: «Ми переступили межу часу, зустріли Новий рік і маємо бути вдячними дітьми Бога. За порогом життя настане Вічність: блаженна чи у муках – залежить від нас, від наших вчинків. Відкриємо нову стороінку життя і напишемо в ній справи любові та добра, щоб у мирі з Богом, ближніми та Матір’ю Церквою продовжити свій шлях. Нехай Господь благословить вінець наступаючого літа. Любові вам до своєї Батьківщини, до своєї святої землі, до храмів Божих і нашої батьківської віри!»

Отець благочинний посівав парафіян пшеницею й зичив їм міцності сил духовних та тілесних на многая і благая літа.

Віруючі вітали одне одного зі святами, щиро бажаючи добра та щастя:

«Здоров’я всім, благополуччя, взаєморозуміння і злагоди. Нехай буде спокій на нашій землі!» (Валентина Коваль), «Мир – людині, кожній родині та нашій неньці Україні!» (Надія Шпортун).

Характерною прикметою новорічного свята в Україні є щедрування і посівання. Храмом тихо розходився спів церковних півчих, люди приєднували свої голоси до знайомих та улюблених мелодій:

Добрим людям на здоров'я!

Сповнені святкової радості, віруючі від душі бажали: «Сійся, родися, жито-пшениця і всяка пашниця, щоб на майбутній рік було більше, ніж торік…»

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

   
   
   
   
   
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новини
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014