Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церква - це Дім Божий, в якому ми знаходимо і отримуємо порятунок...

У сучасному світі спостерігається втрата духовних цінностей і православних традицій. Відповідно до соціальної концепції церкви, ЗМІ мають велику роль в житті кожної людини. Ми дізнаємося щось цікаве для себе з різних джерел: з газети або журналу, з телебачення або "Всесвітньої павутини". Тому, щоб закликати і направити людину на шлях спасіння, ми йдемо в ногу з часом і створюємо цей проект...

Новости

«А той третій празник – Святе Водохреще»

Усім серцем сприймаємо ми велич свята Богоявлення, згадуючи важливу подію у житті нашого Спасителя – Його Хрещення у водах Йорданських. Про це розповідається в усіх чотирьох Євангеліях, а також у багатьох стихирах і тропарях свята: «Нині Небес і землі Творець приходить плоттю на Йордан, Хрещення просячи, будучи безгрішним, щоб очистити світ від омани ворожої, і хреститься Владика всіх від раба, і дарує людському роду очищення водою…» Дев’ятнадцятого січня Свято-Миколаївський собор м. Бердичева наповнився віруючими, які прийшли до храму молитовно прославити Господа.

Мороз рум’янив щоки, легкі сніжинки кружляли у повітрі… І сяяло сонце, виблискував синій купол небес, люди поспішали до храму під сріблястий поклик дзвонів. Під ногами – сніг в алмазних іскрах, на гілках дерев – іній, а холод не відчувався – в душі бриніло відчуття свята!

«В Йордані хрестився Ти, Господи, і Троїчне явилося поклоніння…»

БожествододP&вpчбxод0од@0одnbsp;Бердичівського округу, настоятель храму протоієрей Віталій Бойков, зібрала велику кількість віруючих. «В Йордані хрестився Ти, Господи, і Троїчне явилося поклоніння…», – розливався молитовний піснеспів, і віруючі подумки зверталися до євангельських подій, коли Бог явив Себе світу в трьох особах Свого Божества… І, ніби з небес, доносилися мелодійні звуки хору Свято-Миколаївського собору…

Водохреще – велике свято духовного єднання та народження нових надій і сподівань, джерело світлої радості й зміцнення віри в перемогу добра… Його називають Хрещенням Господнім, Богоявленням та Просвітленням. Христос приймає Хрещення у Йорданських водах, щоб покласти початок хрещенню кожної людини в ім'я Пресвятої Трійці для відпущення гріхів і поєднання з Богом.
Отець Небесний говорить про Христа як про Сина Божого, Син Божий хреститься в Йордані, Дух Святий сходить на Нього у вигляді голуба. Відкриваючи Себе світу, являється Живоначальна Трійця – Отець, Син і Дух Святий.
Завдяки Хрещенню ми просвітлені Троїчеським світлом, яким осягаємо незбагненного Бога, пізнаємо небесний світ і земний,
тому що Бог є Світло і з’явився просвітити «тих, хто знаходився в темряві і тіні смертній» (Мф.4,16). Дароване Спасителем Просвітлення живе у буднях і святах, у Церкві Христовій, у Святих Таїнствах, воно постійно освячує нас…
За доброю щорічною традицією до Свято-Миколаївського собору з колядками і щедрівками прийшли
солісти дитячого зразкового фольклорного ансамблю «Вінець» на чолі з керівником – Ларисою Куліченко. Їз дзвінки голоси славили Народженого Спасителя, даруючи парафіянам Різдвяну радість і зігріваючи їх серця щирим віншуванням:

Радуйтеся, усі люди,
Радість всім вам з неба буде!

«Сам, отже, чоловіколюбче Царю, прийди і нині зішестям Святого Твого Духа і освяти воду оцю…»

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков у співслужінні духовенства собору звершив чин Великого освячення води. Сяючими бризками летіли благодатні краплі на радісні обличчя віруючих. «В душі – відчуття невимовного щастя, – світлішає очима регент кліросу Олена Лисай. – Якщо з вірою в серці приймати хрещенську воду щодня натщесерце, то Господь оберігатиме, захищатиме і даруватиме здоров’я душевне та тілесне…»

Отець благочинний привітав усіх із великим святом і побажав щастя, миру та злагоди: «Нині Свята Церква торжествує, радіє і закликає всіх віруючих вклонитися Богу, Який явився у світ для нашого спасіння. Нехай це величне і світле свято наповнить вас добрими почуттями! Несіть Велику Агіасму, що є для нас святинею, з благоговінням у свої домівки. По вірі нашій дається нам, і нехай ця свята вода додасть зцілення душ і тілес, нехай зміцнить нас у прагненні  жити за заповідями Божими, нехай дарує благодать…»

На церковному подвір’ї люди набирали цілющої Водохресної води й вітали одне одного радісними словами. З найдавніших часів їй приписують чудодійну силу, говорить прихожанка Тетяна Еверт: «Крапелька святої води море освячує. І як вона може освятити все житло, так і крапелька віри в серці все життя наше освятить».

Клірик Свято-Миколаївського собору протоієрей Роман Натальчук звершив освячення води на річці Гнилоп’ять, у міській зоні відпочинку.

Велике водосвяття… Навколо – сніг і крига, золочене розп'яття креслить навхрест дзеркальну гладь води. І, невидимий народу, з чистої блакиті небес на воду Сходить Святий Дух, Як сходив Він на Христа…

Після освячення священик звернувся до тих, хто зібрався на березі водойми з привітальним словом і побажав всім миру та здоров’я душевного і тілесного, а також благословив присутніх на традиційне Водохресне купання.

Сміливці занурювалися в освячену крижану воду. Осінивши себе хресним знаменням, люди з благоговінням вступали у водохресну купіль, щоб отримати особливу благодать для просвітлення розуму і зцілення тіла...

А містом ширилися колядки та щедрівки: «На Йордані вода чиста, там купала Діва Христа». Святковими січневими днями студенти відділення «Музичне мистецтво» педагогічного коледжу вітали бердичівлян Різдвяними піснеспівами, побувавши у різних куточках Бердичева. Цей небесний спів ще довго звучатиме на вулицях та в домівках – аж до Стрітення Господнього.

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

Content Management Powered by CuteNews
Новини
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014