Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церква - це Дім Божий, в якому ми знаходимо і отримуємо порятунок...

У сучасному світі спостерігається втрата духовних цінностей і православних традицій. Відповідно до соціальної концепції церкви, ЗМІ мають велику роль в житті кожної людини. Ми дізнаємося щось цікаве для себе з різних джерел: з газети або журналу, з телебачення або "Всесвітньої павутини". Тому, щоб закликати і направити людину на шлях спасіння, ми йдемо в ногу з часом і створюємо цей проект...

Новости

Громада Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П'ятигірки відзначила престольний празник

Свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього Православна Церква відзначає 27-го вересня. Цей день є престольним празником храму села Великої П’ятигірки, до якого парафіяни старанно готуються і чекають з особливим трепетом. Теперішньої осені святкову Божественну Літургію очолив настоятель церкви – протоієрей Олександр Худяков. Йому співслужили настоятель Свято-Михайлівського храму с. Маркушів архімандрит Мануїл (Бицик) та настоятель Свято-Покровської церкви с. Радянського протоієрей Ярослав Ігнатюк.

Будні і свята Свято-Хрестовоздвиженського храму

Протягом 19-и років православна громада с. Великої П’ятигірки зустрічає престольне свято свого храму. У давнину, як розповідають старожили, радувала око і зігрівала душу дерев’яна Хрестовоздвиженська церква. За часів радянського безбожництва храм зруйнували, а потім приміщення розібрали на будівельні матеріали. У другій половині 90-х років під церкву пристосували колишній житловий будинок. Парафіяни з любов’ю відновлювали та прикрашали свій храм. Понад п’ять років настоятель церкви протоієрей Олександр Худяков намагається підтримувати храм в належному стані. Маленька церква з року в рік стає красивіше та охайніше. Віруючі з великим благоговінням ставляться до Божого Дому і ревно прагнуть допомагати в його благоустрої. Вони нагадують дружну сім’ю, яка щиро любить сільський храм та свого духовного батька. Сам настоятель з не меншим теплом ставиться до своєї пастви. Нині повним ходом йде будівництво нового, дерев’яного храму. Церковний староста Галина Беленчук розповідає: «Багато зроблено протягом року. Мешканці села постійно жертвують на спорудження храму. Допомагають усі: хто – працею, хто – грошима, особливо – наш меценат, Василь Леонідович Шлейко. В усьому підтримує сільський голова Олег Дмитрович Коріненко. Старе пристосоване приміщення поступово осідає… Але з Божою поміччю зведення нової церкви просувається». «Чимало прихожан беруть участь у трудових роботах. Навіть ті уродженці Великої П’ятигірки, які проживають в інших куточках України та за її межами. Будівництво продовжується», – додає свічниця Марія Легка. Настоятель Свято-Хрестовоздвиженської церкви протоієрей Олександр Худяков повідомив, що «храм повністю покритий, зроблено гарний дах, уже залиті сходинки, є чорнова підлога. Наш великий помічник, директор ТОВ «Щедра нива» Василь Шлейко, обіцяє незабаром встановити вікна і двері».

«Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо…»

Гарний синій ранок, тихий і благодатний, був осяяний сонцем нового дня. До Свято-Хрестовоздвиженського храму сходилися місцеві мешканці та віруючі з інших парафій: м. Бердичева і сіл Осикового, Маркушів та Радянського. Вони йшли на водосвятний молебень із великою духовною радістю, несучи в руках квіти: вишукані троянди і поважні жоржини, таємничі хризантеми та жовтогарячі чорнобривці. «Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемогу побожному народові нашому на супротивників подай і Хрестом Твоїм охороняй нас – оселю Твою…» – піднесено та натхненно лунали голоси півчих. Розпочалася Божественна Літургія… «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо…» Настоятель храму протоієрей Олександр Худяков привітав усіх із малою Пасхою – храмовим святом, розпочавши проповідь вічно живими словами: «Христос Воскрес!» Священик нагадав давні події: IV-го століття, коли Свята рівноапостольна цариця Єлена, мати Святого рівноапостольного царя Костянтина Великого, віднайшла в Єрусалимі Хрест, на якому було розіп’ято Христа, та VII-го століття – повернення святині з перської неволі, коли 14-го (27-го) вересня відбулося друге врочисте Воздвиження – Піднесення Чесного і Животворящого Хреста... Батюшка наголосив, що на Хресті Господь приніс Себе в Жертву заради спасіння світу: «Згадуючи страждання Господні, ми сумуємо і одночасно радіємо. Хрест Христовий став знаряддям нашого спасіння. І сьогодні знову та знову дивимося на нього, кожен із нас носить маленький хрестик – символ Хреста Господнього. Разом із Христом ми розпинаємося і разом із Ним воскресаємо. Хрестом Господнім тримається всесвіт, затверджується все добре і відганяється все злісне та богопротивне. Святий Хрест – вічно живий символ нескінченної Божої любо-ві до нас…» 

«Захисти нас, Господи, силою Чесного і Животворящого Твого Хреста, охорони нас від усякого зла», – підносили віруючі свої палкі молитви до Бога.

До Святого Причастя приступило багато діток: ясноокі та щирі, вони з хвилюванням чекали миті, коли приймуть Господа у свої чисті серця...

Після Божественної Літургії звершено молебень із Хресним ходом із читанням Євангелія та окропленням віруючих святою водою. І на душі було сонячно, тепло й відрадно…

Отець Олександр подякував усім за розділену духовну радість та спільну молитву: «Сьогодні з нами, серед нас – Христос, Господь ніколи нас не залишає. І ми славимо Бога єдиним серцем та єдиними устами». Окремі слова подяки – меценатам та жертводавцям: «Низький уклін усім, хто долучився до зведення нового храму: нашому старості Галині Беленчук та її чоловіку Валерію, вони днюють і ночують на будівництві, і всім прихожанам, усім небайдужим людям. Дякуємо нашому благодійнику Василю Шлейку». Парафіян та гостей привітав зі святом архімандрит Мануїл (Бицик): «Нехай у ваших серцях і душах живе любов до Господа й ближніх! Божої вам помочі у всіх благих починаннях!» До поздоровлень приєднався протоієрей Ярослав Ігнатюк: «Сьогоднішнє свято – це свято торжества добра над злом. Хрест Господній – знамено нашого життя, віри, надії та любові Бога до нас».
Меценат будівництва, директор ТОВ «Щедра нива» Василь Шлейко, побажав православній громаді відчути серцем благодать Божу: «Це вже четвертий храм, який за Промислом Божим я допомагаю зводити. Кожна справа во славу Божу є великою. Люди, які живуть із вірою в душі, – відкриті та світлі. І я пишаюсь нашою громадою – справжньою православною родиною». Всім серцем вболіває за життя парафії сільський голова Олег Коріненко, котрий щороку бере участь у святкуванні: «У нашій маленькій державі: Великій П’ятигірці – ми разом робимо добрі справи. Радий бачити всіх вас: людей поважного віку і молодь, наших дітей, онуків та правнуків. Нехай зростають вони у вірі та благочесті, мирного вам неба над мирною землею, життя у злагоді та порозумінні!»

«Многая літа» злітало з уст і піднімалося в небесну синь… Богослужіння завершилося помазанням святим єлеєм. Люди заходили в приміщення майбутньої церкви, вдихали аромат свіжого дерева і тихо раділи... Віруючі сподіваються, що з Божою милістю у наступному році престольний празник зустрічатимуть в новому храмі.  

На святкову трапезу запросили всіх гостей: прихожани привітно пригощали пиріжками, булочками та іншими солодощами. Без сумніву, тиха радість спільної молитви, відчуття духовного єднання та тепло спілкування залишаться в пам’яті…

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 
   
   
   
   
   
   
  
   
   
   
   
   
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новини
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014