Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церква - це Дім Божий, в якому ми знаходимо і отримуємо порятунок...

У сучасному світі спостерігається втрата духовних цінностей і православних традицій. Відповідно до соціальної концепції церкви, ЗМІ мають велику роль в житті кожної людини. Ми дізнаємося щось цікаве для себе з різних джерел: з газети або журналу, з телебачення або "Всесвітньої павутини". Тому, щоб закликати і направити людину на шлях спасіння, ми йдемо в ногу з часом і створюємо цей проект...

Новости

Великодні подарунки для засуджених Бердичівської виправної колонії (№ 70)

За багаторічною традицією напередодні Воскресіння Христового Бердичівську виправну колонію (№ 70) відвідав настоятель Святого Василія Великого домового храму на території установи протоієрей Зіновій Ромах і передав засудженим Великодні подарунки від прихожан Свято-Миколаївського собору.

Чотирнадцятого квітня, у Страсну п’ятницю, після Богослужіння парафіяни головного храму благочиння зібрали пасхальний кошик зі спеченими до свята запашними пасками, крашанками, солодощами та іншими смаколиками, щоб відправити ув’язненим. Весь час протягом Страсної седмиці християни проводять у суворому пості і молитві, творячи діла милосердя й добра. Прийнято подавати жебракам та підтримувати нужденних і знедолених, самотніх та недужих. «Нерідко засуджені відбувають покарання за гріхи своїх батьків. Буває і таке, що до місця позбавлення волі потрапляють невинні люди, які особливо страждають, – з жалем говорить Раїса Геденач. – У тюрмі деякі ув’язнені переосмислюють свої помилки й починають каятися та просити у Бога прощення. Отець Небесний посилає нам випробування: чи любимо ми ближніх і як ставимося до тих, хто знаходиться за гратами. Адже Господь любить нас такими, які є, – занепалих і грішних… Нехай Бог береже тих, котрі оступилися, нехай пошле їм сил й смирення. Вони також чекають освячених пасочок та яблучок... Чимало років отець Зіновій опікується  асудженими виправної колонії (№ 70). Постійно передає їм предмети першої необхідності та гігієни і вітає з великими церковними святами». Надія Корнійчук  називає людей, котрі потрапляють до тюрем, нещасними: «Треба молитися за них і допомагати. Мабуть, вони мало зверталися до Бога та перестали  розрізняти грань між добром і злом. І спокутують гріхи свої та інших. А батюшка сердечно ставиться до засуджених, дбає про кожну заблукалу вівцю, яка збилася зі шляху…»

У місцях позбавлення волі відбувають покарання ті, що переступили межу. Однак Свята Церква говорить, що треба зневажати не занепалих людей, а гріх. Вони прийшли в цей світ безвинними немовлятами, а потім у силу різних обставин стали на шлях злочинів…  

У Велику суботу настоятель Святого Василія Великого домового храму на території Бердичівської ВК (№ 70) протоієрей Зіновій Ромах побував у виправній установі і освятив великоднє частування. Священик зачитав Пасхальне Послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України ОНУФРІЯ Архіпастирям, пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Української Православної Церкви та Пасхальне послання Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА  боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Житомирської єпархії Української Православної Церкви. Отець Зіновій привітав засуджених із наближенням світлого свята Воскресіння Христового: «Господь Своїм пришестям у світ проводить межу  між світлом &ододP&вpчбxод0од@0одsp;смертю, а потім Воскресінням Господь перетворив людське єство і відкрив дорогу  воскресіння всім людям. Потрібно сповідувати перед  Богом власну гріховність, не впадати в зневіру і дякувати Господу за  скорботу та  радість,за труднощі і випробування... Нехай же Пасха Христова  наповнить наші серця  добрими почуттями і зміцнить нашу  віру!»  

Батюшка вручив ув’язненим пасхальні подарунки, побажавши кріпості, терпіння й Божої помочі. Бесіда зі священиком, теплі слова і духовні настанови допомагають скрасити суворі будні перебування в установі покарання та подарувати світло, добро і надію.

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

   
 
 

Content Management Powered by CuteNews
Новини
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014