Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церква - це Дім Божий, в якому ми знаходимо і отримуємо порятунок...

У сучасному світі спостерігається втрата духовних цінностей і православних традицій. Відповідно до соціальної концепції церкви, ЗМІ мають велику роль в житті кожної людини. Ми дізнаємося щось цікаве для себе з різних джерел: з газети або журналу, з телебачення або "Всесвітньої павутини". Тому, щоб закликати і направити людину на шлях спасіння, ми йдемо в ногу з часом і створюємо цей проект...

Новости

Пасхальне послання Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Житомирської єпархії Української Православної Церкви

Нині все наповнилося світлом,

небо і земля, і пекло:

нехай святкує все створіння

востання Христове!

(канон Святої Пасхи)

 Христос Воскрес!

         Возлюблені у Господі всечесні отці, дорогі брати та сестри!

        Від щирого серця вітаю всіх Вас зі святом свят і торжеством із торжеств.

Святкуючи пресвітле  торжество Пасхи Христової, ми звертаємо наші думки і почуття до найвеличнішої події в земній історії всього людства - Воскресіння з мертвих Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа.

         Разом із подією Воскресіння нам відкривається і здійснюється Божественний план «домобудівництва »  - викуплення і спасіння роду людського від влади гріха і смерті, звершеного Ісусом Христом по предвічному визначенню Бога Отця (Еф.3:9).

              Народившись від Пречистої Діви Марії, Єдинородний Син Божий  прийняв на себе  людську плоть. Свята Православна Церква вчить, що Христос був «єдиносущний Отцю по Божеству» і «єдиносущний нам, подібний до нас в усьому, крім гріха», тобто, сприйняв немічну, спотворену і схильну до тління і смерті людську природу. Зійшовши на Голгофу, Спаситель добровільно прийняв хресну смерть, щоб спокутувати гріхи і злочини всіх людей, проливши Свою пречисту Кров. Як і всі смертні, Господь зійшов в «пекло землі», де проповідував Благу звістку душам померлих, і в третій день воскрес із мертвих, зруйнувавши кайдани пекла.

            Святий апостол Павло вчить: «Як в Адамі всі вмирають, так у Христі всі оживуть, кожен у своєму порядку: первісток Христос, а потім християни, під час пришестя Його» (1Кор.15:22). Бо всіх віруючих в Нього Господь з'єднав воєдино з Собою у  Святій Церкві.

           Через Таїнства Церкви і перш за все через прийняття Святих Тіла і Крові Христових у Таїнстві Євхаристії кожен із нас стає «членом Тіла Христового і причасником Божественної природи» (2 Петр.1:4).

               Воскресіння Христове вселяє в наші душі тверду  віру і надію в те, що подібно воскреслому Спасителеві і ми воскреснемо в день всезагального воскресіння, щоб через любов Божу успадкувати вічне блаженне життя у Царстві Небесному. Апостол Павло говорить: «Якщо ж Дух Того, хто воскресив із мертвих Ісуса, живе в вас, то той, хто воскресив Христа з мертвих, оживить і ваші смертні тіла Духом Своїм, що живе в вас »(Рим. 8:11).

           Віра у Воскреслого Спасителя, Який прийшов у світ, «щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне», вселяла мужність і стійкість в душі мучеників і сповідників, допомагаючи терпіти тортури і без страху зустріти смерть за Ім’я Христа. У цьому році Свята Церква молитовно відзначає сторіччя початку кривавих більшовицьких гонінь на віруючих на теренах нашої держави.

          Нехай віра у Воскреслого Спасителя вселяє таку ж мужність і героїчну безстрашність у душі людей, які нині в непростий час проповідують Слово Боже. Нехай ця віра допоможе нам пережити ті скорботи, труднощі і випробування, які нині спіткали Україну і наш народ. Нехай жертвенна любов, яку явив нам Христос, покриває всі негаразди та посилає мир на нашу землю, адже Воскресіння Господнє -  це те чудо, яке утверджує віру і примножує надію в серцях людей на щасливе  та мирне майбутнє.

Нехай світло Христового Воскресіння освітлює наше життя на шляху до спасіння.      

                Будучи сповненими пасхальної радості, згадаймо про наших рідних, близьких,  сиріт, обездолених і всіх тих, хто потребує нашої підтримки та допомоги, щоб і вони в повній мірі відчули велич та радість великого свята.

           У цей святий день будемо прославляти Воскреслого Спасителя, ділитися теплом своїх сердець із ближніми, виголошуючи вічно живі слова:

 Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 Пасха   Христова,                                                                                                               +НИКОДИМ

2017р.                                                                                                         архієпископ Житомирський і

м. Житомир                                                                                                           Новоград-Волинський

   


 

 

Content Management Powered by CuteNews
Новини
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014