Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церква - це Дім Божий, в якому ми знаходимо і отримуємо порятунок...

У сучасному світі спостерігається втрата духовних цінностей і православних традицій. Відповідно до соціальної концепції церкви, ЗМІ мають велику роль в житті кожної людини. Ми дізнаємося щось цікаве для себе з різних джерел: з газети або журналу, з телебачення або "Всесвітньої павутини". Тому, щоб закликати і направити людину на шлях спасіння, ми йдемо в ногу з часом і створюємо цей проект...

Новости

128-му річницю священномученика Аркадія (Остальського) зустріли віруючі Бердичівщини

З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, 8-го травня, коли село Скаківка вшановує річницю від дня народження  уродженця своєї землі – священномученика Аркадія (Остальського), єпископа Бежецького, у храмі Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова було звершено святкове Богослужіння.

Восьмого травня, в понеділок Седмиці 4-ї після Пасхи, до старовинного храму Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова у Скаківці зійшлися віруючі. Жителі пишаються тим, що їх земля є малою Батьківщиною священномученика Аркадія (Остальського), який народився в селі 8-го травня 1889-го року в сім'ї священика. Його охрестили 16-го травня в Іоанно-Богословській церкві.

Євген Дзядух звершив молебень небесному покровителю парафії та села – священномученику Аркадію (Остальському). Під склепінням піднесено звучав спів: «Величаємо тебе, священномученику Аркадію, і шануємо святу пам’ять твою…»

Після завершення Богослужіння священик привітав усіх зі святковою подією та звернувся до пастви зі словом проповіді про життя і духовний подвиг видатного святого: «Протягом багатьох століть історія нашого краю насичена величезною кількістю подій, що пов’язані між собою невидимою духовної ниткою. У нашому селі наприкінці 19-го сторіччя в сім'ї священика Йосипа Остальського та його дружини Софії народилося немовля. Таїнство хрещення звершив священик Павло Янковець, рідний дід хлопчика. Тоді він ще не знав, що новонароджений через більш ніж століття поповнить число священномучеників, які постраждали за віру Христову. Усе життя свщм. Аркадія – зразок жертовності й справ милосердя і подвиг служіння любовю Богу та людям, чому він учить нас у своїх богонатхненних творіннях. За полум’яні проповіді сучасники називали його Златоустом. Після багатьох років страждань земний мученицький шлях єпископа Аркадія закінчився у 1937-му році, 29-го грудня його стратили на Бутівському полігоні... Памятаймо подвиг священномученика та звертаймося до нього у своїх молитвах!» Отець настоятель закликав віруючих наслідувати приклад священномученика у непохитній вірі та любові до Господа і ближніх своїх.  

Місцеві мешканці шанують пам’ять уродженця краю, чий славний шлях починався у Скаківці. Головна вулиця в селі носить ім’я священномученика Аркадія (Остальського).                                                          

        Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 

 


 

Content Management Powered by CuteNews
Новини
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014