Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церква - це Дім Божий, в якому ми знаходимо і отримуємо порятунок...

У сучасному світі спостерігається втрата духовних цінностей і православних традицій. Відповідно до соціальної концепції церкви, ЗМІ мають велику роль в житті кожної людини. Ми дізнаємося щось цікаве для себе з різних джерел: з газети або журналу, з телебачення або "Всесвітньої павутини". Тому, щоб закликати і направити людину на шлях спасіння, ми йдемо в ногу з часом і створюємо цей проект...

Новости

Зустріч ковчега з частинками мощей святителя Луки Кримського та святителя Інокентія Херсонського православними віруючими Бердичева

Тридцятого січня духовенство і віруючі Свято-Миколаївського собору м. Бердичева зустріли ковчег із частинками мощей святителя Луки Кримського та святителя Інокентія Херсонського. Зранку вони зібралися у головному храмі міста, щоб вшанувати святиню.

З благословення Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима з 30-го січня по 2-е лютого 2018-го року у Свято-Миколаївському соборі перебуватимуть частинки мощей святителя Луки Кримського та святителя Інокентія Херсонського, які прибули з Одеської єпархії. У вівторок седмиці суцільної священнослужителі на чолі з благочинним Бердичівського округу протоієреєм Віталієм Бойковим внесли святиню у храм для молитовного поклоніння.

Святитель Лука Кримський – один із найбільших подвижників ХХ століття

Дивовижна історія життя великого праведника ХХ століття святителя-сповідника Луки (Войно-Ясенецького), архієпископа Сімферопольського і Кримського, дає приклад справжнього служіння людям і стійкого знесення випробувань на шляху до спасіння. Це знаний і шанований лікар, який зцілював звичайних людей, професор, котрий читав лекції студентам – нині справжнім лікарям-практикам, офтальмолог, що врятував від сліпоти сотні людей, а сам утратив зір в кінці життя… Він пішов багатостраждальним і скорботним шляхом сповідництва та мучеництва, витримавши всі заслання, в’язниці і тортури.  Християнин величезної сили волі й чесності і геніальний проповідник, котрий багатьох привів до віри, багатьох врятував... Святий, канонізований лише близько 20-и років тому, нині особливо шанований серед віруючих різних країн. За молитвами святителя Луки чимало чудесних зцілень відбувалися як при його житті, так і в усі наступні часи. Біля його мощей люди відчувають незвичайну благодать і поміч.

Ікона святого Луки покликана нагадати нам про життя великої людини, яка безстрашно слідувала стопами Спасителя, котра втілила зразок християнського подвигу в несенні життєвого хреста. Святитель Лука (Войно-Ясенецький) зображується в архієпископському вбранні з піднятою благословляючою правицею… Подібно святителю Миколаю, він став Чудотворцем, який приходить на допомогу у всіх життєвих труднощах.

Нехай святий Лука буде для нас дороговказною зіркою на шляху життя, добрим і люблячим батьком, теплим молитовником за всіх нас.

Видатний пастир Православної Церкви святитель Інокентій, архієпископ Херсонський і Таврійський

З дитинства в Інокентії (Борисові) проявився Божий дар слова, множилися такі рідкісні чесноти,ододP&вpчбxод0од@0од в семінарії, він відрізнявся незвичайними здібностями, якими захоплював своїх вихователів. І в Київській духовній академії всі науки давалися легко, тому він одноголосно був визнаний першим студентом У 1823-му р. призначений інспектором і професором церковної історії та грецької мови Санкт-Петербурзької духовної семінарії, незабаром ще й ректором Олександро-Невського училища. Наприкінці 1824-го року переведений бакалавром богослов’я в Санкт-Петербурзьку духовну академію, потім призначений інспектором, згодом отримав ступінь екстра-ординарного професора богослов’я. Навесні 1826-го ієромонах Інокентій був зведений у сан архімандрита. Незабаром він затьмарив своїми лекціями всіх професорів академії. У 1830-му році був переведений до Києва на посаду ректора Духовної академії і призначений настоятелем Києво-Братського монастиря. В 1836-му відбулася хіротонія його в сан єпископа Чигиринського, вікарія Київської митрополії. Вплив святителя Інокентія на своїх товаришів по службі був настільки великим, що любов до нього вони зберегли до кінця свого життя. Господь винагородив раба Свого благодатними дарами, серед яких сучасники згадували особливу прозорливість та мудрість. Багато трудів Владика присвятив Вологодській та Харківській кафедрам. У 1845-му році він був зведений у сан архієпископа. З 1847-го став членом Святійшого Синоду. Незабаром вийшов указ про призначення його на кафедру Херсонську і Таврійську. Святитель Інокентій перший час своїх трудів в Одесі присвятив вихованню духовенства і зміцненню Духовної семінарії. При ньому був побудований Спасо-Преображенський кафедральний собор, встановлені особливі молитви і Хресні ходи в день заснування Одеси і в день щорічного перенесення з Херсона до міста чудотворного Касперівського образу Божої Матері. Сучасники дивувалися обсягу і глибині знань святителя в різних областях людської діяльності. Для нього богослужіння було осередком всього життя, а сила його слова подібна силі слова святителя Іоанна Златоуста. Виключне значення мала діяльність архієпископа Інокентія для Одеси під час Кримської війни. У цей важкий час у людей не залишалося надії на земну допомогу, все сподівання свої вони покладали на Господа. Благодать і сила молитов святителя Інокентія особливо проявилися під час облоги Одеси в 1854-му році. Ворог двічі осаджував місто і двічі змушений був піти. Особливу силу мала молитва святителя перед чудотворним Касперівським образом Божої Матері. З тих пір ікона є покровителькою Одеси і всього південного краю. Вдячні одесити 1-го вересня 2013-го року відкрили пам’ятник святителю Інокентію, архієпископу Херсонському, біля Спасо-Преображенського собору. І нині предстоїть угодник Божий у лику святительскому у славі небесній, заступаючись за нас перед Господом Богом.

До святителя Інокентія Херсонського звертаються за молитовною допомогою в нужді, у часи посухи і при хворобах.

Після Божественної Літургії у Свято-Миколаївському соборі було звершено молебень перед ковчегом із частинками мощей святителя Луки Кримського та святителя Інокентія Херсонського… Віруючі схилялися перед святинею у молитвах… Проводжатимуть ковчег із частинками мощей  увечері у п’ятницю, 2-го лютого.

Будемо ж слідувати повчанням святителів: «Потрібно всім серцем полюбити заповіді Христові – більше золота, більше дорогоцінних каменів, і до всіх, рішуче до всіх заповідей Господніх направляти серце своє…» (св. Лука Кримський), «У молитві людина стає прямо перед лицем Божим: але, ставши проти сонця, не можна не осяятися світлом і не відчути теплоти, тим паче світло і теплота духовні суть безпосередні слідства молитви. Крім цього, молитвою залучаються благодать і допомога зверху від Духа Святого…» (св. Інокентій Херсонський).

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

   
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новини
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014