Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церква - це Дім Божий, в якому ми знаходимо і отримуємо порятунок...

У сучасному світі спостерігається втрата духовних цінностей і православних традицій. Відповідно до соціальної концепції церкви, ЗМІ мають велику роль в житті кожної людини. Ми дізнаємося щось цікаве для себе з різних джерел: з газети або журналу, з телебачення або "Всесвітньої павутини". Тому, щоб закликати і направити людину на шлях спасіння, ми йдемо в ногу з часом і створюємо цей проект...

Новости

Освячено оновлену криницю поблизу села Бистрика

Другого червня благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков звершив освячення оновленої криниці поблизу села Бистрика та молебень про дарування дощу спраглій землі.

Ясним червневим днем до колодязя в полі Хресним ходом вирушили парафіяни Свято-Іллінського храму с. Бистрика. Радісна подія зібрала місцевих жителів та гостей села. Люди прийшли цілими родинами разом із маленькими дітками. Настоятель церкви, протоієрей Владислав Асафов, і сільський голова Світлана Барановська зустріли хлібом-сіллю та пишними квітами благочинного Бердичівського округу протоієрея Віталія Бойкова. Спільними зусиллями протягом декількох місяців тут проведено великий обсяг робіт за сприяння Бистрицької сільської ради на чолі з головою –   Світланою Барановською, за підтримки керівника ФГ «Сергій-С», депутата Бердичівської районної ради Сергія Вахнюка та керівника СФГ «Віктор», заслуженого громадянина Бердичівського району, депутата Бистрицької сільської ради Віктора Барановського. Майстер із золотими руками Роман Марчук на початку цього року приступив до благої справи – оздоблення криниці: «Вперше займаюся таким будівництвом. Приходив у вільний від роботи час. Працювалося легко, з Божою поміччю». Допомагав чоловіку у трудах дзвонар Віктор Залевський.

З благословення Владики Никодима чимало часу тут проводилися підготовчі роботи, і щоліта біля джерела відправляли чин благословення колодязя та  молебень про дарування дощу. Протягом останнього півроку бистричани навели порядок навколо, облаштували майданчик, вирили траншеї, залучили техніку – люди багато потрудилися, аби очистити джерело. Всі вони прийшли 2-го червня до криниці, щоб розділити радість пам’ятного дня.

Ошатний дерев’яний будиночок, критий дахом і увінчаний куполом із хрестом, видно здалеку. На сонці верхівка переливається світлими барвами… Синім простором піднебесся гуляли білі хмарки-пір’їнки, а легкий вітерець розносив слова молитов. Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков звершив чин освячення колодязя та молебень про дарування дощу. Йому співслужив настоятель Свято-Іллінського храму с. Бистрика протоієрей Владислав Асафов. «Благословляється і освячується цей колодязь і вода, що знаходиться в ньому, благодаттю Духа Святого...» Батюшка окропив людей святою водою. Її краплинки сяяли у повітрі, на обличчях та зеленій травичці. Посмішки, неприхована радість і відчуття духовного єднання – незабутнє й добре свято… Над полями, над луками, над кронами дерев здіймався молитовний спів кліросу Свято-Миколаївського собору м. Бердичева (регент Олена Лисай): «Воздуха растворение повелением Твоим прелагаяй, Господи, вольный дождь с благорастворенными воздухи даруй земли, еже приносити людем Твоим плоды изобильныя...»

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков привітав усіх зі світлою подією, подякувавши за спільну молитву і труди мешканцям Бистрика, сільському голові Світлані Барановській, отцю настоятелю і всім небайдужим помічникам, завдяки яким село має оновлене джерело: «Ми зустрічалися з вами тут минулого року. Господь сподобив знову до вас навідатися. Будемо молитися Богу, і він почує наші прохання. Нехай Господь проллє милості над народом нашим, над нашою землею. Бережіть і зміцнюйте віру батьківську, передавайте її своїм нащадкам». 

Настоятель Свято-Іллінського храму протоієрей Владислав Асафов звернувся зі словами подяки до отця благочинного – за постійну молитовну підтримку та жителів села і місцевої влади – за велику допомогу у здійсненні доброї справи: «Сьогодні у нас із вами радість – ми очистили нашу криницю. Прагніть очистити душі свої, щоб у кожному забило його джерело. Покровитель сільського храму – святий пророк Божий Ілія, він також вважається захисником землеробства, до нього звертаються в дні посухи, просячи: «Избави все грады и веси от бездождия и глада, и от страшных бурь…» Сільський голова Світлана Барановська адресувала теплі слова священству, дякуючи за підтримку і в радощах, і в турботах, та звернулася до присутніх : «Господь двічі дарував нам дощ. Просімо Всевишнього рясно оросити землю нашу, щоб напоїв її і послав гарний урожай. Нехай будуть мир та щастя у кожній сім’ї і в рідній Україні». Люди з благоговінням схилялися перед іконою Святого Ілії, благаючи почути їх молитви…

Невдовзі всіх запросили на святкову трапезу. Бистрицькі господині потішили смачною наваристою кашею, пампушками, пиріжками та іншими смаколиками. Додому жителі і гості поверталися зі студеною колодязною водицею…

З давніх-давен українці шанобливо ставилися до джерел. Біля них зупинялися мандрівники й тамували спрагу свіжою вологою. Криниця – символ сили, родючості, святості, чистоти і краси. До Бистрицького колодязю приходитимуть селяни, зупинятимуться подорожуючі. Нехай п’ється водиця на добро і здоров’я!

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

   
   
   
   
   
   
   <ододP&вpчбxод0од@0одrder="0">
   
   
   
   
   
   
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новини
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014