Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церква - це Дім Божий, в якому ми знаходимо і отримуємо порятунок...

У сучасному світі спостерігається втрата духовних цінностей і православних традицій. Відповідно до соціальної концепції церкви, ЗМІ мають велику роль в житті кожної людини. Ми дізнаємося щось цікаве для себе з різних джерел: з газети або журналу, з телебачення або "Всесвітньої павутини". Тому, щоб закликати і направити людину на шлях спасіння, ми йдемо в ногу з часом і створюємо цей проект...

Новости

Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, звершив чернечий постриг у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева

У середу седмиці 2-ї після П’ятидесятниці після закінчення вечірнього Богослужіння у Свято-Миколаївському соборі міста Бердичева звершили чернечий постриг. З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, його був удостоєний благочинний Бердичівського округу, настоятель храму протоієрей Віталій Бойков.

Велика подія духовного значення зібрала священство і віруючих Бердичівського благочиння у старовинному Свято-Миколаївському соборі, де вперше за майже 110-річну історію храму був звершений чин чернечого постригу, який очолив Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський.  Владиці співслужили секретар єпархії архімандрит Олексій (Овсянніков), духівник єпархії архімандрит Гавриїл (Вардаєв), архімандрит Іаков (Шумов), архімандрит Климент (Пінчук), архімандрит Макарій (Гаврилів) та архімандрит Мануїл (Бицик). За постригом молилися духовенство Бердичівського благочиння, прихожани собору та віруючі з інших парафій. Протоієрей Віталій у чернецтві отримав нове ім’я Варфоломій на честь святого апостола Варфоломія, пам’ять якого Православна Церква звершує 13-го липня.

Тремтячі серця і свічки, молитовно схилені голови, сльози на очах, спів покаянного тропаря «Объятия Отча» чоловічим складом хору Свято-Миколаївського собору (регент – протоієрей Віктор Сватула)…

Смиренні слова торкаються струн серця: «Что пришел еси, брате, припадая ко святому жертвеннику и ко святей дружине сей?» Хто приймає постриг, кланяється у білому одязі і смиренно відповідає: «Желая жития постнического, честный отче!»

«Чин постригу зачіпає душу своєю особливою глибиною і святістю чистоти», – ділиться думками регент кліросу Олена Лисай. «Сьогодні на устах і в душі лише молитви…» – говорить парафіянка Наталія Ковзун.

За словами святителя Ігнатія (Брянчанінова), ченці суть ті християни, які залишають всі по можливості земні заняття задля молитви – чесноти, яка вище всіх чеснот, аби з її допомогою з’єднатися в єдине з Богом.

Після завершення чину постригу Владика Никодим звернувся до всіх із словом настанови, в якому побажав ієромонаху Варфоломію смиренно нести подвиг чернечого життя: «У храмі на честь Святого Миколая зібрався народ Божий. І під Божественною благодаттю звершується особливе Таїнство Церкви – ангельський чин: народжується нове життя, це дає людині шлях у Царство Боже… Народжується новий воїн Христовий зі славним  чесним ім’ям Варфоломій. Сьогодні підводимо підсумок Вашого життя: Ви були добрим батюшкою і прекрасним пастирем, Вами зроблено чимало добрих кроків та благих справ. Ви відчули потребу всього себе присвятити Богу. Ми разом із Вами пережили хвилювання і трепет…Сьогодні всі ми – свідки духовної радості і величі. Сьогодні стоїть монах, окрилений любов’ю і благодаттю Божою, – народжене немовля. Вірю: Ваші перші думки і кроки – чисті. Нехай Вам допомагає Господь! Нині губляться слова, єдине, що бажаю: хай душа Ваша буде спасенна, постарайтеся зберегти чистоту, як новонароджене немовля…»

Всі розійшлися, а отець Варфоломій залишився в храмі з ангелами Божими у своїй молитві…

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 

 
   
   
   
 
 
   
   
   
   
   
 

 

 

Content Management Powered by CuteNews
Новини
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014