Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церква - це Дім Божий, в якому ми знаходимо і отримуємо порятунок...

У сучасному світі спостерігається втрата духовних цінностей і православних традицій. Відповідно до соціальної концепції церкви, ЗМІ мають велику роль в житті кожної людини. Ми дізнаємося щось цікаве для себе з різних джерел: з газети або журналу, з телебачення або "Всесвітньої павутини". Тому, щоб закликати і направити людину на шлях спасіння, ми йдемо в ногу з часом і створюємо цей проект...

Новости

Чотирнадцятого серпня у селі Слободищі було звершено святкове Богослужіння

Чотирнадцятого серпня, коли Православна Церква святкує Винесення Чесних Древ Хреста Господнього, віруючі села Слободища на чолі з настоятелем Свято-Миколаївської парафії ієромонахом Авелем (Войтенком) зібралися на святковий молебень, який очолив благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков).

Завершальний місяць літа радує нас теплом, яскравим сонечком, барвистою красою та дарами природи, коли все визріває і достигає… У селі Слободищі на Бердичівщині,в самісінькому центрі, всміхаються плодами яблуні, привітно червоніє вогниками горобина, і пломеніють чорнобривці. Колись поселення мало назву Вишнівка. У його садах були найкращі, найсолодші вишні в районі. І нині, кажуть селяни, їх вистачає, а місцева поетеса Галина Лабознюк зворушливо описує «вишневих ніжність пелюстків».  

Чотирнадцятого серпня люди з букетами квітів та духмяної зелені сходилися на святковий молебень. У повітрі  розливалися пахощі васильків, м’яти, чебрецю та любистку... Тут, на майданчику, незабаром мають зводити храм. У далекі часи, діляться спогадами старожили, недалеко красувалася дерев’яна Свято-Миколаївська церква. У роки Другої світової війни під час відступу фашистські загарбники спалили обитель дотла, передає спомини своїх батьків Галина Гук: «Моїй мамі тоді було вісім, вона згадує, що від полум’я пожежі нічне небо червоніло страшною загравою. На початку січня село звільнили, згодом на місці храму радянська влада звела клуб. Моя бабуся 1903-го року народження розповідала, що біля старої церкви були поховання (ймовірно, колишніх священиків), які збереглися й досі. На Службу Божу стікалося чимало люду. Тут, на галявині, влаштовували трапезу, відзначаючи престольні свята. А ще річкою Гнилопять, на той час глибокою та широкою, ходили судна… До Слободища приїздили гості з інших куточків краю». Важлива духовна подія зібрала чимало місцевих мешканців, до яких приєдналися й жителі м. Бердичева та сусідніх сіл. З 1944-го року, після знищення старої церкви, тут уперше правиться Богослужіння.

«У святковий день, – говорить Олена Науменко, благодать Божа переповнює душу, у серці – світла радість та умиротворення… Чекаємо, коли у нас буде новий храм». В особливому піднесеному стані перебуває староста Людмила Трохимчук: «Сьогодні у нас родинна атмосфера, по-сімейному щира й тепла, батьки прийшли із дітками».

Благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков) звершив водосвятний молебень у співслужінні настоятеля Свято-Миколаївської парафії  ієромонаха Авеля (Войтенка) та клірика Свято-Миколаївського собору протодиякона Віталія Кльона. На місці будівництва майбутнього храму звучав спів півчих кліросу Свято-Миколаївського собору м. Бердичева (регент – Олена Лисай). Замість стін – стрункі зелені дерева, а покрив – небесна блакить... Справжнє торжество, радість спілкування і вдячність Господу... Наприкінці Богослужіння були освячені принесені віруючими у святкових кошиках зілля, квіти, мед і пироги та булочки з маком. Окроплені святою водою люди широко посміхалися і вітали одне одного…

Чотирнадцятого серпня православний люд святкує три значущих події духовної історії: Винесення Животворящого Хреста Господнього, Свято Всемилостивого Спаса і Пресвятої Богородиці, який у народі називають Медовим, та пам’ять ветхозавітних мучеників за віру Маккавеїв, звернувся до віруючих словами проповіді благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков): «Сподіваємося, що з Божою поміччю за молитвами Святителя Миколая Чудотворця храм у селі Слободищі буде зведено, і православні віруючі об’єднаються у молитвах під його склепінням. Укупі ми маємо велику силу і духовною родиною відродимо святиню села». Чотирнадцяте серпня – початок Успенського посту, який триває два тижні, до свята Успіння Божої Матері, нагадав отець благочинний: «Ми повинні очистити свої душі і, наслідуючи Пресвяту Богородицю, і провести цей час у молитві, стриманості та добрих думках, прагненнях і справах. Будемо ж молитися, щоб Господь явив милість нашому народові і «благословив люди Своя миром». Ієромонах Авель (Войтенко) привітав паству зі святом і побажав гідно нести лампаду віри, берегти віру православну та передавати її своїм нащадкам. Віруючі з благоговінням схилялися перед Хрестом із частинкою Чесного Животворящого Древа Хреста Господнього…

Дев’ятнадцятого серпня, у день Преображення Господа нашого Ісуса Христа, у селі Слободищі правитиметься святкове Богослужіння. Дев’ятого вересня місце будівництва майбутнього Свято-Миколаївського храму буде освячено Високопреосвященнішим Никодимом, Митрополитом Житомирським і Новоград-Волинським.

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новини
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014