Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церква - це Дім Божий, в якому ми знаходимо і отримуємо порятунок...

У сучасному світі спостерігається втрата духовних цінностей і православних традицій. Відповідно до соціальної концепції церкви, ЗМІ мають велику роль в житті кожної людини. Ми дізнаємося щось цікаве для себе з різних джерел: з газети або журналу, з телебачення або "Всесвітньої павутини". Тому, щоб закликати і направити людину на шлях спасіння, ми йдемо в ногу з часом і створюємо цей проект...

Новости

Святкове Богослужіння у Городницькому Свято-Георгіївському монастирі у День пам’яті Преподобного Симеона Стовпника

Чотирнадцятого вересня Православна Церква вшановує пам’ять Преподобного Симеона Стовпника. Щорічно цей день у Городниці відзначається святковими Богослужіннями. Молільники з усіх куточків України приїздять до Свято-Георгіївського монастиря, щоб розділити з насельниками святої обителі духовну радість. На запрошення Архієпископа Городницького Олександра благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков) узяв участь у Божественній Літургії. Вклонитися святиням обителі, схилитися перед чудотворною іконою «Утамуй мої печалі» прибули віруючі Бердичева.

Ще світло раннього ранку не обійняло землю, як благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков) та група паломників міста вирушили в путь і дісталися селища Городниці Новоград-Волинського району. День, коли починається церковний рік, був сонячним та ласкавим. Свято-Георгіївський монастир зустрів величною й заспокійливою красою, спокоєм і тишею. Історики пишуть, що обитель, яка знаходиться на високому березі річки Случ, заснована у 1666-му році.  У 1744-му була збудована дерев’яна церква Святого Георгія. На початку ХХ століття поруч звели величний собор Св. Георгія, і старий храм отримав нову назву – на честь Преподобного Симеона Стовпника. У 1923-му р. обитель закрили, а церкву було знищено у 1930-х р. В пам’ять про перший храм на території монастиря в 1980-му звели нову церкву Преподобного Симеона Стовпника. Нині Городницький монастир за традицією древньої Церкви об’єднує дві чернечі громади: чоловічу Свято-Георгіївську та жіночу – на честь ікони Божої Матері «Утамуй мої печалі».

У День пам’яті Преподобного Симеона Стовпника Божественну Літургію очолив Митрополит Черкаський і Канівський Софроній у співслужінні  Митрополита Сарненського і Поліського Анатолія, намісника Свято-Георгіївського монастиря Архієпископа Городницького Олександра, Архієпископа Конотопського і Глухівського Романа, Архієпископа Бердянського і Приморського Єфрема, Єпископа Хотинського Веніаміна, Єпископа Ладижинського Сергія, Єпископа Дубенського Пімена, братії монастиря у священному сані й духовенства Житомирської та інших єпархій. За Богослужінням молилися настоятелька Городницького жіночого монастиря ікони Божої Матері «Утамуй мої печалі» ігуменя Зоя (Пишна) та настоятелька Свято-Троїцького Дерманського жіночого монастиря ігуменя Вероніка (Зощук) із сестрами. До спільної молитви приєдналися народний депутат України Олександр Ревега і представники місцевої влади. Урочисто й чинно звучав спів братського хору Свято-Георгіївського монастиря смт Городниці та запрошеного на Богослужіння хору Свято-Введенського монастиря м. Києва, розливаючись храмом, підносячи та окриляючи душу. І серця сповнювалися невимовної радості, любові й благоговіння... «Хористи створили такий молитовний настрій, що здавалося, ніби могутнє звучання голосів, які славлять Бога, поширюється далеко за межі храму і досягає небес…» – поділилася враженнями й почуттями регент кліросу Свято-Миколаївського собору Олена Лисай.

Високопреосвященніший Анатолій, Митрополит Сарненський і Поліський, звернувся до всіх словами натхненної проповіді: «Ми зібралися з вами на спільну молитву, яка дає силу. Єднаючи наші  почуття, засвідчуємо, що ми – діти Єдиного Бога. Нині Православна Церква вшановує пам’ять Преподобного Симеона Стовпника, який ніс подвиг молитви і стояння протягом усього свого земного життя. Кожна людина несе свій подвиг: у трудах, молитвах чи зведенні храмів… Нехай Господь утішає нас у священних хвилинах молитви, дає сили берегти віру, даровану нашими пращурами. Дай, Боже, нам встояти на стовпі віри! Як свічки на підсвічнику, горіть полум’ям віри!»

Чимало віруючих причастилися Святих Христових Тайн. Багато з них стеклися до Городниці  з різних благочинь та єпархій, щоб молитовно просити у Преподобного Симеона заступництва перед Всевишнім. Хресним ходом прийшли парафіяни Свято-Георгіївського храму м. Корця (настоятель – протоієрей Андрій Дячек). «Щороку ми вирушаємо до Свято-Георгіївського монастиря з хоругвами та православними святинями. Архієпископ Городницький Олександр також завжди приїздить до нас на свята», – розповів паломник Сергій Пилипчук.

Після Божественної Літургії було звершено Хресний хід навколо храму – велелюдний та урочистий. Люди йшли, об’єднані єдиним молитовним духом…

Високопреосвященніший Митрополит Черкаський і Канівський Софроній  привітав паству зі святом: «У наш неспокійний час маємо надію на таких, як Преподобний Симеон Стовпник, надію на Господа і Божу Матір. Шанований образ Пресвятої Богородиці явив численні чудеса на вашій святій землі. Любіть Бога та ближніх своїх!»

Спілкування продовжилося за трапезою, яку приготували насельники монастиря, гостинно запропонувавши всім прості, але надзвичайно смачні страви.

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новини
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014