Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церква - це Дім Божий, в якому ми знаходимо і отримуємо порятунок...

У сучасному світі спостерігається втрата духовних цінностей і православних традицій. Відповідно до соціальної концепції церкви, ЗМІ мають велику роль в житті кожної людини. Ми дізнаємося щось цікаве для себе з різних джерел: з газети або журналу, з телебачення або "Всесвітньої павутини". Тому, щоб закликати і направити людину на шлях спасіння, ми йдемо в ногу з часом і створюємо цей проект...

Новости

Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, освятив місце під будівництво нового храму у с. Слободищі

Шістнадцятого вересня Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, звершив Чин освячення місця під будівництво нового храму у с. Слободищі.

Славне село Слободище пишається своєю старовинною історією, пишною природою, добрими традиціями і талановитими земляками та мужніми захисниками України. Жителі зберігають у пам’яті давні події і радіють новим звершенням та здобутками. Місяць тому світла радість прийшла у Слободище: вперше за понад 70 років тут відправили Богослужіння: у день Винесення Чесних Древ Хреста Господнього благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков) звершив святковий молебень. У середині вересня велика подія духовного та історичного значення зібрала місцевих мешканців і гостей села: вони багатолюдно зустрічали свого архіпастиря – Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, який прибув для освячення місця під будівництво нового храму на честь Святителя Миколая Чудотворця… Серед численних віруючих – парафіяни з різних куточків благочиння.

Сторінки з історії села

Як розповідають старожили, колись у центрі села височіла дерев’яна  п’ятикупольна Свято-Миколаївська церква. «Її було видно аж у Бердичеві. Окраса нашої землі. У 1944-му році  храм знищили гітлерівські окупанти. На цьому місці був зведений клуб», – розповіла Марія Легка, парафіянка Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки, яка народилась у Слободищі. Жінка залишила всі справи і 16-го вересня приїхала на малу батьківщину, щоб стати свідком радісної події. З 2003-го протягом багатьох років Свято-Миколаївську парафію Слободища окормляв протоієрей В’ячеслав Губенко. «Історія свідчить, що у різні часи в селі були зведені три храми, – повідомив священик. – Останній у роки Другої світової війни спалили фашистські загарбники».

«Начинается дело сие во имя Отца и Сына, и Святаго Духа, в честь же и память Святителя Николая Чудотворца…»

За промислом Божим цього вересневого дня розійшлися хмари, ранковий дощ заспокоївся, і ласкаво засяяло сонце, кинувши проміння на зелень трав і яблуні, що червоніли стиглими плодами, осяявши вогники пахучих чорнобривців та усміхнені обличчя людей. І така ж добра погода панувала в серцях... «Радість переповнює душі – поділилися своїми почуттями жителі Слободища Микола Солошак, Михайло Ковзун і Віктор Кваша. – Незабаром у селі постане храм!» Валентина Столяр із великою повагою відгукується про шанованого земляка – депутата районної ради, підприємця Олега Шевчука: «В усьому підтримує рідне село, піклується про його розвиток і процвітання. Нині взявся зводити новий храм. Ми плачемо від щастя, адже такої події у селі не було. Дякуємо Господу, дякуємо всім причетним до благого діла…» Пишається тим, що бере участь у вирішенні організаційних питань із будівництва церкви працівник ТОВ «Слободище» Станіслав Шафранський.

Раділа серцем церковний староста Людмила Трохимчук: двом дівчаткам із її родини випала честь зустрічати Владику Никодима пишним короваєм і трояндами. Цих хвилин усі православні віруючі села разом із настоятелем Свято-Миколаївської парафії ієромонахом Авелем (Войтенком) чекали з особливим нетерпінням.

Високопреосвященіший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, звершив Чин освячення місця під будівництво нового храму. Владиці співслужило духовенство благочиння на чолі з благочинним Бердичівського округу ієромонахом Варфоломієм (Бойковим). За Богослужінням молилися народні депутати України Олександр Ревега та Юрій Павленко і депутати обласного, районного та міського рівнів, голова Бердичівської районної ради Софія Томашевська, головний меценат будівництва храму, керівник ПП «Слободище» Олег Шевчук та сільський голова Роман Кваша. Розливався молитовний спів півчих кліросу Свято-Миколаївського собору (регент Олена Лисай)… Богослужіння, пройняте духом благодаті, містить у собі глибоке духовне споглядання і сокровенний зміст. «Начинается дело сие во имя Отца и Сына, и Святаго Духа, в честь же и память Святителя Николая Чудотворца…»

У своїй архіпастирській проповіді Владика назвав подію дня важливою сторінкою в житті села та району: «Починається зведення храму Святого Миколая Чудотворця, чиє життя є прикладом мудрості і праведності. Мільйони людей притікають до Угодника Божого, і він приходить, допомагає та спасає… Ми стали свідками освячення місця під будівництво храму, де звершуватиметься молитва, і звучатиме правда Божа… Єдиними устами ми молили Господа дати мир землі нашій, молилися за наші родини, за батьків та дітей. Любіть Бога і ближніх, шукайте правду у собі, будуйте храм своєї душі…» Його Високопреосвященство подякував духовенству, віруючим та гостям за спільну молитву, щирі слова поваги адресував благодійнику і меценату Олегу Шевчуку. Народний депутат України Олександр Ревега побажав усім «любові, добра, миру і Божої благодаті». «Це світле дійство надихає на подальші звершення, – звернувся до людей народний депутат України Юрій Павленко, – це крок уперед, до розвитку, до гарного життя. Місце, де будуватиметься храм, об’єднує нас. Олег Антонович Шевчук думає не лише про сьогодення, а й завтрашній день села». Голова Бердичівської районної ради Софія Томашевська привітала всіх від імені депутатського корпусу: «Ця подія дарує надію і дає початок будівництву церкви. Зичу, аби всі ми незабаром зібралися під склепінням новоосвяченого храму». Керівник ПП «Слободище» Олег Шевчук пообіцяв, що наступного тижня почнуться будівельні роботи: «Вірю, що храм стане духовним центром та окрасою села». Сільський голова Роман Кваша висловив слова глибокої подяки усім, хто долучився до богоугодної справи.

На місці будівництва Свято-Миколаївського храму встановлено Хрест, який є основою і підтримкою в житті кожної віруючої людини. Хрест – символ перемоги Життя над смертю, Добра над злом, символ надії та любові… Люди схилялися перед ним, дякуючи Богу за все дари, що Він подає, за допомогу в будівництві майбутнього храму. «Кресту Твоему поклоняемся, Владыко, и святое Воскресение Твое Славим…»

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

Content Management Powered by CuteNews
Новини
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014