Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церква - це Дім Божий, в якому ми знаходимо і отримуємо порятунок...

У сучасному світі спостерігається втрата духовних цінностей і православних традицій. Відповідно до соціальної концепції церкви, ЗМІ мають велику роль в житті кожної людини. Ми дізнаємося щось цікаве для себе з різних джерел: з газети або журналу, з телебачення або "Всесвітньої павутини". Тому, щоб закликати і направити людину на шлях спасіння, ми йдемо в ногу з часом і створюємо цей проект...

Новости

Благодійне свято колядок у Бердичеві: хори колядують – Бога прославляють (ВІДЕО)

Благодійне свято Різдвяних колядок об’єднує різних їх виконавців у Бердичеві. Декілька колективів традиційно долучаються до цього заходу у часи новорічно-різдвяних свят. Цьогоріч колядки і щедрівки лунають у стінах Свято-Миколаївського собору. Діти і дорослі співають як добре відомі, так і дещо призабуті твори.

Лариса Куліченко, керівник зразкового фольклорного ансамблю «Вінець» ЦПО імені. О. Разумкова, каже«Участь у святі колядок – це наснага на цілий рік, ми набираємося сили, Божого благословення, ділимося радістю з людьми від Божого Народження, а люди діляться з нами своєю енергетикою, своєю силою. Якщо ми забудемо ці традиції, вони пропадуть. У цій справі без альтруїстів ніяк».

Жінка розповідає: у народі кажуть, що, як зажнуть першого снопа, то можна і колядки починати вчити, але не співати. Так і її діти. Колектив ансамблю  різновіковий: від 8 до 17 років. Діти знають, що колядники і щедрівники ходять не тільки за цукерками, горішками і грошима, як дехто звик думати. Вони йдуть заради того, щоб людина отримала радість. Каже, пригадує яскравий приклад, що доводить ці слова. Її вихованці, поколядувавши, несли два повні пакети солодощів. Але зайшли ще до бабці, яка нічого не мала дати дітям, щоб обдарувати за колядку. Натомість вони поколядували і пригостили бабусю смаколиками, бо діти знають: нести радість треба не заради грошей.

Архімандрит Варфоломій, настоятель Свято-Миколаївського собору, розповідає«Восьмий раз ми ось так зі співами колядників справляємо Різдво Христове з родиною духовною – парафіянами собору і гостями, які прийшли прославити Христа Новородженого. Ця традиція стала нам близькою до серця, колективи з радістю йдуть до нас. Ми збираємо пожертви для дітей, які не мають опіки, чиї батьки загинули в АТО, для дітей-сиріт без повноцінної сім’ї. Ми збирали ці пожертви для проведення літнього дитячого православного табору».

Разом із колективами колядки співають і віряни, що прийшли послухати хор та виступ дітей. Між людьми не точаться суперечки, багато молоді і дітей ставлять свічки, хрестяться і моляться біля ікон, аплодують виконавцям обрядових святкових пісень. Як пройшло свято колядок – дивіться у відео.

Автор: Юлія Сінєльнікова

Фото: Віталій Сінєльніков

Інформаційно-аналітичний портал «ЖИТОМИР.today»

http://zhitomir.today/news/culture/blagodiyne_svyato_kolyadok_u_berdichevi_hori_kolyaduyut_boga_proslavlyayut_video-


Content Management Powered by CuteNews
Новини
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014