Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церква - це Дім Божий, в якому ми знаходимо і отримуємо порятунок...

У сучасному світі спостерігається втрата духовних цінностей і православних традицій. Відповідно до соціальної концепції церкви, ЗМІ мають велику роль в житті кожної людини. Ми дізнаємося щось цікаве для себе з різних джерел: з газети або журналу, з телебачення або "Всесвітньої павутини". Тому, щоб закликати і направити людину на шлях спасіння, ми йдемо в ногу з часом і створюємо цей проект...

Новости

У День Хрещення Київської Русі сотні православних віруючих Бердичівського благочиння взяли участь у молебні на Володимирській гірці та Всеукраїнському Хресному ході

День Хрещення Київської Русі об’єднав тисячі українців із усіх єпархій Української Православної Церкви в молитві за мир в Україні та єдність нашої держави. Двадцять сьомого липня 2019-го року сотні православних віруючих Бердичівського благочиння взяли участь у молебні на Володимирській гірці та Всеукраїнському Хресному ході до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Суботнього ранку біля Свято-Миколаївського собору зібралися парафіяни храмів і духовенство Бердичівського благочиння. Благочинний округу архімандрит Варфоломій (Бойков) звершив молебень перед тим, як відправитися у духовну подорож. П’ятнадцять автобусів різної місткості з близько 500-ми паломниками: віруючими у супроводі священиків – вирушили до столиці України Києва. Процесія приєдналася до прочан із різних округів Житомирської єпархії…

До Києва прибули великі святині: мощі святого благовірного князя Володимира Хрестителя Русі, Стопа апостола Андрія Первозванного та мощі сповідників нашої землі, які зазнали переслідувань за Православну віру у ХХ столітті. Віруючі могли схилитися перед мощами 18-ти святих сповідників: святителя Луки Кримського, преподобного Алексія Карпаторуського, преподобного Лаврентія Чернігівського та преподобного Кукши Одеського, священномученика Володимира (Богоявленського), преподобного Амфілохія Почаївського, святого праведного Петра Калнишевського – останнього кошового отамана Запорізької Січі, а також Собору 11-ти Святогірських святих.

Удень на Володимирській гірці було звершено молебень, який очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні сонму архієреїв УПЦ та гостей із Помісних Православних Церков. За Богослужінням молилися представники Сербської Православної Церкви та Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, єпископат, духовенство всіх єпархій УПЦ, десятки тисяч православних віруючих з усіх куточків України та паломники з інших держав.

«Нехай молитвами святого князя Володимира Господь допомагає нам бути його достойними нащадками, жити у вірі так, як він жив, нести мир у свої сім’ї, нести мир у державі, нести злагоду, щастя і любов! Нехай Господь благословить усіх нас!» – звернувся до присутніх із привітанням та напуттям Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Від пам’ятника Святому рівноапостольному князю Володимиру віруючі пройшли вулицями Києва багатолюдним Великим Хресним ходом із п’ятьма чудотворними іконами: Божої Матері «Зимненська», Почаївською Пресвятої Богородиці, Касперівською Божої Матері, Святогірським образом Богородиці та іконою «Успіння Богородиці» з Києво-Печерської Лаври. Рухалося близько 300 тисяч хрестоходців, що «свідчить про відданість українського народу Богові, своїй Вітчизні та канонічній Українській Православній Церкві», повідомляє в новинах інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (https://news.church.ua).

У Лаврі було відправлено святкове Всенічне бдіння. Святині – мощі й чудотворні ікони – перебували у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври, віруючі могли цілодобово молитися перед ними... Тут безперервно звершувалися читання Акафістів та  молебні.

Бердичівські віруючі повернулися додому, сповнені особливих почуттів. «Люди вдячні Богу за можливість приєднатися до святкування важливої події, – говорить благочинний округу архімандрит Варфоломій (Бойков). – У радісному піднесенні вони пройшли велелюдним Хресним ходом, який показав силу Православ’я».

Наступного дня, 28-го липня, о 9-й ранку розпочалась урочиста Божественна Літургія на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври. Богослужіння очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні сонму архієреїв Помісних Православних Церков та Української Православної Церкви. Під час Богослужіння звершено урочисте прославлення в лику святих ректорів Києвської духовної академії: святителя Василія (Богдашевського), святителя Сильвестра (Малеванського) та професора КДА священномученика Олександра Глаголєва.

Говорячи про особливий зміст цьогорічного Хресного ходу, керуючий справами УПЦ Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зазначив: «Ми були учасниками великої події, яка хоч і повторюється кожного року, але щоразу переживається по-особливому. Це Хресна хода, яка присвячена Дню Хрещення Русі і проходить напередодні свята на честь рівноапостольного князя Володимира. Це, дійсно, особливі почуття, коли пліч-о-пліч йдуть люди різного віку з різних регіонів нашої Батьківщини, і в їхніх устах не політичні гасла, а молитва – сердечна молитва за свою Вітчизну, за свій народ і за свою Православну Церкву».

Прес-служба Бердичівського благочиння

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новини
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014