Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церква - це Дім Божий, в якому ми знаходимо і отримуємо порятунок...

У сучасному світі спостерігається втрата духовних цінностей і православних традицій. Відповідно до соціальної концепції церкви, ЗМІ мають велику роль в житті кожної людини. Ми дізнаємося щось цікаве для себе з різних джерел: з газети або журналу, з телебачення або "Всесвітньої павутини". Тому, щоб закликати і направити людину на шлях спасіння, ми йдемо в ногу з часом і створюємо цей проект...

Новости

Свято Успіння Пресвятої Богородиці зустріли в селі Осиковому

Престольний празник Успіння Пресвятої Богородиці відзначили у селі Осиковому. В цей святковий день настоятель Свято-Успенського храму протоієрей Олександр Худяков звершив урочисту Божественну Літургію.

Понад 20 років місцеві жителі збираються на молитву у Домі Божому. Храм розташований у пристосованому приміщенні колишньої контори. Навесні 2014-го року з благословення Владики Никодима було освячено Хрест на місці майбутньої церкви. Милістю Божою під благословенним покровом Пречистої Діви недалеко від старого храму поступово зростає новий.

«В Рождестве девство сохранила еси, во успении мира не оставила еси, Богородице…»

Ясний серпневий ранок… У чистій блакиті неба – сяюче сонце, а під ногами – росяна трава. Десь під стріхою воркують голуби, і над землею пливе молитовний спів: ««В Рождестве девство сохранила еси, во успении мира не оставила еси, Богородице…» На водосвятному молебні у день престольного празника Свято-Успенського храму зібралися парафіяни церкви та гості – віруючі з міста Бердичева і сіл Великої П’ятигірки, Скаківки та Реї. Зійшлися батьки, молодь і маленькі діти, вони тримали у руках квіти, вшановуючи Царицю Небесну. Святкове Богослужіння очолив настоятель Свято-Успенського храму протоієрей Олександр Худяков, йому співслужив настоятель Свято-Петропавлівського храму с. Реї ієрей Євген Дзядух. Над головами кружляли птахи, несучи у височінь на сріблястих крилах тиху молитву… Успіння Пресвятої Богородиці, Перша Пречиста, Друга Пасха – у  свята є кілька назв, і всі вони підкреслюють його важливість для віруючих. «Христос Воскрес!» – привітав священик людей. «Воістину Воскрес!» – радісно пролунало у відповідь.  

З самісінького ранку на ногах церковний староста Надія Єромина, багато років вона поспішає до храму, разом із іншими віруючими піклуючись про його благоліпність. Престольне свято в селі – мала Пасха. Парафії постійно в усьому допомагає в. о. старости Осиківського старостинського округу Гришковецької ОТГ Сергій Маркусевич. І цього разу він долучився до підготовки престольного свята.

Божественна Літургія… У святкові дні, поки Плащаниця Пресвятої Богородиці перебуває в центрі храму, її приходять вшанувати православні, схилившись із надією, трепетом та благоговінням. У невеликій церкві багатолюдно, вона не вмістила всіх молільників, і віруючі слухали Службу Божу на подвір’ї… Настоятель Свято-Успенського храму протоієрей Олександр Худяков привітав усіх з престольним святом, нагадавши давні події Успіння Богородиці: «Після Вознесіння Ісуса Христа Матір Божа перебувала з Апостолом Іоанном Богословом. Чимало людей приходили, щоб побачити Її. Цариця Небесна багато трудилася, проповідуючи Святе Євангеліє нарівні з апостолами. До останнього дня жила в Єрусалимі і молилася за весь рід людський. Одного разу під час молитви біля Гробу Господнього до Богородиці явився Архангел Гавриїл і приніс райську квітку, сповістивши, що Христос чекає на Неї в Царстві Небесном, і через три дні закінчиться Її перебування на землі. Апостоли, які проповідували в різних країнах, чудесним чином зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатися з Дівою Марією. Сам Христос, оточений Ангелами, явився, щоб прийняти душу Своєї Пречистої Матері…»   

«Матір Божа ніколи не залишає нас, – звертався отець Олександр до віруючих. – Вона завжди перебуває з нами. Ми відчуваємо Її заступництво. Наш храм зведений на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Сьогодні Вона сходить на небо, щоб покрити нас Своїм чесним омофором, щоб стати духовною Матір’ю для всього православного світу і для кожного з нас… Цей день забарвлений і урочистим сумом про закінчення життєвого шляху Пречистої Матері Божої, і радістю з’єднання Її зі Своїм Сином Ісусом Христом».

Більшість віруючих у храмі причастилися Святих Христових Таїн. Особливо відрадно було бачити серед них дітей. Ксенія Молчанова прийшла на Богослужіння з двома синами – Андрієм та Глєбом і дочкою Ангеліною. Гарні, усміхнені й святково одягнені юні парафіяни здіймали свої щирі молитви до Господа та Його Пречистої Матері. Лідія Демчик із Реї вперше на престольному святі у селі Осиковому. «Сьогодні великий день. Матінка Божа перебуває з нами завжди і всюди, втішаючи та підтримуючи нас на шляху до Христа, – говорить жінка. – Ми відчуваю Її ласкавий Покров і святу материнську руку. Дай, Боже, всім людям здоров’я, любові, миру та злагоди!»

Батюшка привітав зі святом іменинників дня, побажавши, щоб Пресвята Богородиця допомагала їм у всіх трудах і добрих починаннях, та проголосивши многоліття.  

«Величаем Тя, Пренепорочная Мати Христа Бога нашего, и всеславное славим Успение Твое»

Хресним ходом попрямували віруючі та священство до нового Свято-Успенського храму, обійшовши його з молитовними співами, читанням Євангелія та окропленням святою водою. Особливою радістю сяяли обличчя, омиті благодатними краплями, молитовне єднання згуртувало людей у цей чудовий святковий день. Вітаючи віруючих із храмовим празником, настоятель Свято-Успенського храму протоієрей Олександр Худяков подякував усім за спільну молитву і адресував парафіянам теплі слова за старанні труди у зведенні нового храму: «Ми обласкані любов’ю Матері Божої. Протягом всього будівництва Богородиця допомагає нам, ми покриті омофором Її Материнської любові…»

У день Святого Духа Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, освятив накупольні хрести на майбутньому Свято-Успенському храмі с. Осикового. Все ближче день, коли в ньому будуть правити Богослужіння. Милістю Божою продовжуються внутрішні роботи: зроблена електропроводка, придбано оздоблювальні матеріали, днями всередині почнуть штукатурити стіни. Люди сподіваються, що наступне престольне свято зустрічатимуть під склепіннями нової церкви, де будуть єднатися з Творцем наступні покоління.

Богослужіння завершилося святковою трапезою зі смаколиками від місцевих кулінарок. Парафіяни та гості продовжили спілкування, ділилися своїми думками і враженнями, а в душах сяяло тихе торжество…

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

 

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
 
   
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новини
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014