Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церква - це Дім Божий, в якому ми знаходимо та отримуємо спасіння...

У сучасному світі спостерігається втрата духовних цінностей і православних традицій. Відповідно до соціальної концепції церкви, ЗМІ грають велику роль у житті кожної людини. Ми дізнаємося щось цікаве для себе з різних джерел: з газет або журналів, телебачення чи мережі Інтернет. Цей сайт висвітлює загальні церковні новини та події з життя парафій Бердичівського благочиння.

Новини

Духовна подорож бердичівських паломників Вінниччиною

Восьмого березня, у Неділю першу Великого посту, у свято першого і другого обретіння глави Іоанна Предтечі, бердичівські паломники відвідали села Калинівку та Мирне (колишня Кіровка) і схилилися перед святинями тамтешніх храмів.

Щотижня бердичівські паломники здійснюють духовні подорожі святими місцями України. І з самісінького ранку у недільний березневий день група віруючих у супроводі екскурсовода паломницького відділу благочиння Лариси Поліванчук вирушила на Вінниччину. Перша зупинка маршруту – село Калинівка. Паломники зупинилися перед хрестом, шанування якого почалося в 1923-му році, щоб піднести молитовний спів: «Господи, оружие на диавола Крест Твой дал еси нам…» Історія розповідає, що влітку того ж року поверталися з громадянської війни два солдата. Побачивши край дороги хрест (встановлений п’ятьма роками раніше в пам’ять про вбитих тут купців) і на ньому ікону Розп’ятого Господа, один із них почав стріляти й потрапив у плече Спасителя. Звідти пішла кров, стікаючи до самої землі… Протягом місяця стояли біля хреста безбожник-солдат і його мати, благаючи пробачити злодіяння. А з усіх сіл поспішали поклонитися Господу люди. В деякі дні їх приходило до 20-и тисяч, і служили понад сто священиків. Тут відбувалися численні зцілення, прозрівали незрячі, набували сили немічні. І всією округою почали мироточити ікони… При радянській владі, незважаючи на те, що медична експертиза підтвердила склад крові, хрест зруйнували, а священиків і простих віруючих розстрілювали та репресували. Після війни хрест був відновлений, а незабаром знову знищений. Лише в 1993-му році встановили величний 9-метровий дубовий хрест, і над ним спорудили храм-каплицю з прозорими стінами… У 90-х роках ХХ століття була відновлена традиція Хресних ходів із Вінниці в Калинівку…

Згодом бердичівські паломники, сповнені великої радості та благодаті, могли набрати святої води з криниці біля хреста… Через деякий час зайшли у храм преподобної Параскеви Сербської, подали записки за здоров’я своїх рідних та запалили свічки, схилившись із молитвою біля святинь церкви…

Вже незабаром подорожуючі приїхали до невеличкого села Мирного Калинівського району, розташованого в самому серці Вінницької області. У 2007-му році в духовному житті колишньої Кіровки відбулися важливі події. У місцевій церкві святої преподобної Параскеви Сербської сталося диво. У  червні замироточила ікона «Всіх святих», а в серпні – нерукотворний образ Христа Спасителя. Одного разу віруючі помітили на мироточивій іконі «Всіх Святих» образ Христа Спасителя. І найцікавішим було те, що він з’явився на самій іконі, що знаходиться у дерев’яній рамі під склом. Нині кіот прикрашають золоті і срібні кільця та ланцюжки, які жертвують люди, дякуючи за поміч і підтримку... Сотні паломників потягнулися до благодатних святинь. А в жовтні заплакала Іверська ікона Божої Матері, яку парафіяни придбали у лавці Браїлівського жіночого монастиря під Вінницею. Незабаром сльози змінилися крапельками пахучого мира… З того часу ікони є духовними святинями храму святої преподобної Параскеви Сербської. Щосуботи та щонеділі вранці у церкві звершують Богослужіння перед чудотворними мироточивими іконами. Протягом останнього часу до них припадали з молитвами тисячі віруючих, їх привозять для вшанування у різні храми і монастирі не лише Вінниччини, а й інших регіонів України…

Парафіяни Свято-Миколаївського собору м. Бердичева приєдналися до молільників під час Божественної Літургії, яку звершив настоятель церкви, протоієрей Віталій Трач. Паломники приступили до Святих Таїнств Сповіді та Причастя. У храмі були піднесені молитви за єдність Православної Церкви та мир в Україні… Затамувавши подих, віруючі слухали проповідь священика… Кожне слово батюшки лягало на душу, згадує парафіянка Свято-Миколаївського собору м. Бердичева Валентина Султанбагомаєва: «Отець Віталій закликав віруючих жити за Заповідями Божими, у злагоді та гармонії, побажавши смирення і здійснення добрих справ у дні Великого посту, миру в душі, кожній родині і нашій країні. Враження від Божественної Літургії – незабутні. Чудотворну ікону Іверської Божої Матері опускали, і віруючі прикладалися до неї з благоговінням. Від образу Пресвятої Богородиці йшли дивні пахощі… Ми поверталися додому, сповнені Божої благодаті і великої духовної радості…»

Цього дня, 8-го березня, віруючі Української Православної Церкви пройшли  Хресним ходом вулицями Вінниці від Воскресенського храму до Спасо-Преображенського собору з іконами Пресвятої Богородиці: Барською, Іверською та Писарівською…

Чудотворна «Іверська» ікона Пресвятої Богородиці – одна з трьох мироточивих святинь церкви преподобної Параскеви Сербської села Мирного – відвідає Бердичівське благочиння 11-го березня і перебуватиме в його храмах протягом двадцяти днів. О 8-й ранку святиню зустрічатимуть біля Свято-Миколаївського собору...   

Вікторія Кучерява, прес-секретар Бердичівського благочиння

   
   
   
   
   
   
   
   
 
 
 
 
   
   

 

Content Management Powered by CuteNews
Новини
menu 1
menu 2
Православний молодіжний центр
 
Календар в розробці...
Вхід 

     
 
 
2011-2022