Свято-Миколаївський собор, м.Бердичів
 
     
 
 

Церква - це Дім Божий, в якому ми знаходимо і отримуємо порятунок...

У сучасному світі спостерігається втрата духовних цінностей і православних традицій. Відповідно до соціальної концепції церкви, ЗМІ мають велику роль в житті кожної людини. Ми дізнаємося щось цікаве для себе з різних джерел: з газети або журналу, з телебачення або "Всесвітньої павутини". Тому, щоб закликати і направити людину на шлях спасіння, ми йдемо в ногу з часом і створюємо цей проект...

Новости

Різдвяне богослужіння у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева

Різдво Христове – свято, якому радіють люди у всьому світі. Вселенський учитель святий Іоанн Златоуст називає його «початком усіх свят». Ця велика подія відбулася понад 2000 років тому: Ісус Христос народився у Віфлеємі… Кожної зими ми знову й знову переживаємо радість, сповіщену Ангелами пастухам. Сьомого січня святкову Божественну Літургію у Свято-Миколаївському соборі міста Бердичева звершив благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) у співслужінні  духовенства храму.

У день особливої духовної радості під склепіннями Свято-Миколаївського собору зібралися парафіяни та гості міста. Храм прикрашений красунями-ялинками і різнокольоровими гірляндами, що передають святковий настрій. Зупиняючись біля Різдвяного вертепу, люди ніби переносяться думками і серцем у Віфлеєм, до ясел Богонемовляти... Різдво дарує нам любов Христа, яка наповнює серце з кожним новим словом молитви. «Рождество Твое, Христе Боже наш, возсия мирови свет разума, в нем бо звездам служащии звездою учахуся Тебе кланятися, Солнцу правды, и Тебе ведети с высоты Востока. Господи, слава Тебе!» – торжествуюче та радісно звучав тропар свята. Співу хору Свято-Миколаївського собору вторив клірос. Урочисті рядки підхоплювали парафіяни, і знову та знову лунало: «Рождество Твое, Христе Боже наш, возсия мирови свет разума…» Священний піснеспів... Із Народженням Спасителя люди з темряви незнання звернулися до справжнього світу – Сонця правди Христа.

Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков) виголосив Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Богонатхненні слова лягали  на серце та душу: «Світ, у якому ми сьогодні живемо, має особливу потребу в молитвах, смиренні і покаянні. Ці святі чесноти виховують у людині любов до Бога і до свого ближнього і роблять людину подібною до свого Творця і Создателя, Який по Своїй природі є Любов…»

Після Божественної Літургії було звершено Чин славлення Христа. Посередині храму перед запаленою свічкою, яка символізує зірку, що з’явилась у місті Віфлеємі, священнослужителі урочисто співали тропар та кондак свята…

«Христос Рождається!  – привітав усіх благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков): «Ми сповнені невимовної радості. Сьогодні святкуємо вселенську подію, до якої ми всі причетні. І нашою великою християнською родиною підносимо молитви на славу Господа. У радісні дні святок прославляємо новонароджене Богонемовля Христа…»

Церковний причт та парафіяни привітали свого отця настоятеля і духовенство собору з Різдвом Христовим. Від усієї повноти сердець віруючі зичили їм «невичерпної радості, здоров’я, любові та добра».  

Різдво Христове – світле і величне свято, яке об’єднує людей, незалежно від віку, яке ми зустрічаємо з чистим серцем. Воно завжди збирає у стінах храму чимало парафіян. Враження віруючих передають їх думки та почуття:

Тетяна Деречей: «Ранком синичка заспіває, і на душі ясніше, а це Сам Господь Рождається – Спаситель усім. Світла радість наповнює душу.

Віримо, що всі негаразди Господь покриє і дасть сили перенести випробування, зміцнить віру…»

Валентина Козачук: «Різдво Христове – найбільше, найдивовижніше з див. Чудо Різдва Христового важко зрозуміти людським розумом і не передати жодними словами… Душа радіє... І тому, мабуть, тільки спів може відтворити якусь долю тієї радості. «Христос Народився!» – кажемо одне одному. І так солодко, так гарно стає кругом…»

Лариса Куліченко: «Різдво Христове – це життя, оновлення, надія та спасіння. «Рождество Твое, Христе Боже наш, возсия мирови свет разума…» Це свято дарує серцю спокій і радість».

Виходячи з собору після Служби Божої, відчуваєш легкість та умиротворення. І довго ще у душі звучать рядки святкових співів…. Хочеться побажати всім миру та Божого благословення.

Нехай світло зірки, що засяяла над місцем, де у Віфлеємському вертепі народилося Богонемовля, висвітлює наше життя. Нехай свято Різдва стане для кожного духовною радістю!

Вікторія Кучерява, прессекретар Бердичівського благочиння

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Content Management Powered by CuteNews
Новини
menu 1
menu 2
Православный молодёжный центр
Приходы благочиния
Вопрос священнику
Галерея
Меценатам
 
Икона дня
Православный календарь
Вхід 

     
 
 
2011-2014